En Güzel Starbucks Mağazası

Milano Starbucks Reserve Roastery mağazası dünyadaki en güzel Starbucks olma özelliğine sahip.

Kahveyi bir içecekten ziyade deneyim olarak sunma vaadinde bulunan Reserve Roastery mağazasında müşteriler kahvenin ‘’kavrulma, demlenme ve kavurma’’dan oluşan hazırlanma aşamalarına mekan içerisinde şahit olabiliyorlar. Müşteriler ekipman kurulumunun tamamında, kavurucudan soğutma tepsisine, gazdan arındırma haznesine ve paketleme hattına kadar herhangi bir kısıtlama olmadan dolaşma imkanı sunuyor.

Piazza Cordusio’da tarihi bir posta binasının içerisinde yer alan, aydınlatma tasarımını Niteo Lighting’in üstlendiği ve İtalya’nın tarihi dokusuyla iç içe olan Starbucks Reserve Roastery'de mistik hava korunmuş ve cam tavanlarla modern dokuyu yakalayan mimari, İtalyan modasını ve kahve kültürünü yakayalayacak renklerle de tasarımını tamamlamış ve iç mekana bakıldığında Milano’nun kendisinden ilham alınarak yapıldığını hissettirmektedir.

Starbcuks Reserve Roastery, kahve ve çekirdeklerle doldurulmasının yanı sıra, bar ve oturma alanlarında hem genel ışık hem de spot aydınlatma sağlayan birçok Delta Light You-Turn armatürüne sahip olma özelliğindedir.

Ayrıntılar;

Şube Adı: Starbucks Roastery Milano

Mimari: Arup Associates

Aydınlatma tasarımı: Niteo Lightning